Ekaterinburg City Championships - Junior A-C
Ekaterinburg (RUS)
23 - 24 February 2019

Allround Ladies - Junior A
	Name                      	                         			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                          	                         			23 Feb 			23 Feb 			24 Feb 			24 Feb 				
1	Shepel, Sofiya            	Шепель, София            	LA1	RUS	44,92  	44,920	[1]	2.24,97	48,323	[1]	1.33,50	46,750	[2]	5.12,31	52,051	[1]	192,044
2	Boyarkina, Yana           	Бояркина, Яна            	LA1	RUS	44,97  	44,970	[2]	2.25,54	48,513	[3]	1.32,55	46,275	[1]	5.18,12	53,020	[2]	192,778
3	Gilmutdinova, Darya       	Гильмутдинова, Дарья     	LA1	RUS	45,18  	45,180	[3]	2.25,08	48,360	[2]	1.33,78	46,890	[3]	5.22,31	53,718	[3]	194,148

Allround Ladies - Junior B
	Name                      	                         			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                          	                         			23 Feb 			23 Feb 			24 Feb 			24 Feb 				
1	Lyakina, Anastasiya       	Лякина, Анастасия        	LB1	RUS	46,50  	46,500	[1]	2.26,57	48,856	[1]	1.36,11	48,055	[1]	5.20,86	53,476	[1]	196,887
2	Tikhonova, Mariya         	Тихонова, Мария          	LB2	RUS	47,78  	47,780	[2]	2.32,81	50,936	[2]	1.39,66	49,830	[2]	5.33,93	55,655	[2]	204,201
3	Botalova, Angelina        	Боталова, Ангелина       	LB1	RUS	50,42  	50,420	[4]	2.37,24	52,413	[3]	1.42,74	51,370	[3]	5.35,71	55,951	[3]	210,154
4	Paramonova, Viktoriya     	Парамонова, Виктория     	LB1	RUS	51,04  	51,040	[5]	2.45,45	55,150	[5]	1.48,40	54,200	[5]	6.02,13	60,355	[4]	220,745
	Mikhalyova, Vladislava    	Михалёва, Владислава     	LB1	RUS	50,37  	50,370	[3]	2.43,74	54,580	[4]	1.44,79	52,395	[4]	       			157,345

Allround Ladies - Junior C
	Name                      	                         			500m   			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                          	                         			23 Feb 			23 Feb 			24 Feb 			24 Feb 				
1	Mikhalyova, Aleksandra    	Михалёва, Александра     	LC1	RUS	50,88  	50,880	[3]	2.41,51	53,836	[1]	1.43,89	51,945	[1]	5.47,22	57,870	[1]	214,531
2	Kulikova, Margarita       	Куликова, Маргарита      	LC1	RUS	50,55  	50,550	[2]	2.42,16	54,053	[2]	1.44,90	52,450	[2]	5.47,65	57,941	[2]	214,994
3	Makarochkina, Darina      	Макарочкина, Дарина      	LC1	RUS	49,59  	49,590	[1]	2.44,99	54,996	[3]	1.45,43	52,715	[3]	6.09,95	61,658	[7]	218,959
4	Gorodilova, Yuliya        	Городилова, Юлия         	LC2	RUS	51,93  	51,930	[5]	2.52,66	57,553	[7]	1.49,98	54,990	[4]	6.08,71	61,451	[4]	225,924
5	Akhmatnurova, Alina       	Ахматнурова, Алина       	LC1	RUS	50,89  	50,890	[4]	2.50,79	56,930	[6]	1.52,00	56,000	[6]	6.18,88	63,146	[8]	226,966
6	Silanteva, Valeriya       	Силантьева, Валерия      	LC1	RUS	53,21  	53,210	[8]	2.50,51	56,836	[4]	1.53,85	56,925	[7]	6.04,89	60,815	[3]	227,786
7	Samojlova, Ekaterina      	Самойлова, Екатерина     	L?	RUS	53,72  	53,720	[9]	2.57,63	59,210	[10]	1.54,93	57,465	[8]	6.09,14	61,523	[5]	231,918
8	Kunycikova, Anastasiya    	Куныцикова, Анастасия    	LC2	RUS	54,64  	54,640	[10]	3.00,67	60,223	[11]	1.57,48	58,740	[9]	6.45,57	67,595	[10]	241,198
9	Gallyamova, Diana         	Галлямова, Диана         	LC1	RUS	56,42  	56,420	[12]	3.02,36	60,786	[12]	1.59,18	59,590	[10]	6.31,76	65,293	[9]	242,089
	Korosteleva, Alena        	Коростелева, Алена       	LC2	RUS	54,80  	54,800	[11]	2.50,69	56,896	[5]	1.51,88	55,940	[5]	       			167,636
	Chendeva, Anastasiya      	Чендева, Анастасия       	L?	RUS	1.05,90	65,900	[13]	3.42,35	74,116	[13]	2.18,40	69,200	[11]	       			209,216
	Dityateva, Alisa          	Дитятева, Алиса          	LYA	RUS	52,99  	52,990	[7]	2.56,23	58,743	[9]	       			       			111,733
	Samojlova, Svetlana       	Самойлова, Светлана      	L?	RUS	52,47  	52,470	[6]	2.52,92	57,640	[8]	       		DQ	6.09,38	61,563	[6]	171,673

Allround Men - Junior A
	Name                      	                         			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                          	                         			23 Feb 			23 Feb 			24 Feb 			24 Feb 				
1	Yakovlev, Ilya            	Яковлев, Илья            	MA2	RUS	42,30  	42,300	[1]	2.24,92	48,306	[1]	1.30,41	45,205	[1]	5.17,38	52,896	[2]	188,707
2	Zelikh, Daniil            	Зелих, Даниил            	MA1	RUS	44,21  	44,210	[3]	2.26,27	48,756	[2]	1.32,15	46,075	[3]	5.16,23	52,705	[1]	191,746
3	Ermolov, Egor             	Ермолов, Егор            	MA1	RUS	44,11  	44,110	[2]	2.26,65	48,883	[3]	1.30,55	45,275	[2]	5.22,65	53,775	[3]	192,043

Allround Men - Junior B
	Name                      	                         			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                          	                         			23 Feb 			23 Feb 			24 Feb 			24 Feb 				
1	Gandaloev, Yakub          	Гандалоев, Якуб          	MB2	RUS	41,26  	41,260	[1]	2.11,17	43,723	[2]	1.24,60	42,300	[1]	4.44,93	47,488	[3]	174,771
2	Pechishhev, Grigorij      	Печищев, Григорий        	MB1	RUS	42,57  	42,570	[5]	2.10,79	43,596	[1]	1.26,79	43,395	[4]	4.38,15	46,358	[1]	175,919
3	Yashonkov, Vladislav      	Яшонков, Владислав       	MB1	RUS	41,98  	41,980	[2]	2.14,30	44,766	[3]	1.25,97	42,985	[2]	4.40,90	46,816	[2]	176,547
4	Lopaev, Igor              	Лопаев, Игорь            	MB1	RUS	42,02  	42,020	[3]	2.16,01	45,336	[5]	1.26,39	43,195	[3]	4.47,23	47,871	[4]	178,422
5	Sajsanov, Aleksandr       	Сайсанов, Александр      	MB2	RUS	42,27  	42,270	[4]	2.15,04	45,013	[4]	1.27,01	43,505	[5]	4.58,89	49,815	[5]	180,603
6	Bulatov, Anton            	Булатов, Антон           	MB1	RUS	42,80  	42,800	[6]	2.22,04	47,346	[7]	1.32,34	46,170	[6]	5.13,07	52,178	[6]	188,494
7	Salomatin, Danil          	Саломатин, Данил         	M?	RUS	47,24  	47,240	[10]	2.31,96	50,653	[9]	1.38,53	49,265	[8]	5.34,05	55,675	[8]	202,833
8	Shutov, Ivan (2001)       	Шутов, Иван (2001)       	MB2	RUS	48,21  	48,210	[12]	2.41,78	53,926	[11]	1.42,34	51,170	[9]	5.42,62	57,103	[9]	210,409
	Matveev, Nikita           	Матвеев, Никита          	M?	RUS	46,75  	46,750	[9]	2.40,07	53,356	[10]	1.43,06	51,530	[10]	       			151,636
	Teryokhin, Lev            	Терёхин, Лев             	M?	RUS	47,88  	47,880	[11]	2.42,07	54,023	[12]	1.43,83	51,915	[11]	       			153,818
	Mylov, Daniil             	Мылов, Даниил            	MB1	RUS	43,67  	43,670	[7]	2.20,41	46,803	[6]	       			       			90,473
	Chernavskij, Nikita (2001)	Чернавский, Никита (2001)	MB2	RUS	44,11  	44,110	[8]	       			       			       			44,110
	Astrakhancev, Mikhail     	Астраханцев, Михаил      	MB1	RUS	       		DNF	2.29,62	49,873	[8]	1.35,45	47,725	[7]	5.33,75	55,625	[7]	153,223

Allround Men - Junior C
	Name                      	                         			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                          	                         			23 Feb 			23 Feb 			24 Feb 			24 Feb 				
1	Trubachyov, Aleksej       	Трубачёв, Алексей        	MC1	RUS	44,02  	44,020	[1]	2.18,94	46,313	[1]	1.29,43	44,715	[1]	5.03,35	50,558	[2]	185,606
2	Najdin, Stepan            	Найдин, Степан           	MC1	RUS	44,81  	44,810	[3]	2.22,53	47,510	[2]	1.30,66	45,330	[2]	5.01,15	50,191	[1]	187,841
3	Melnik, Aleksandr         	Мельник, Александр       	MC1	RUS	46,37  	46,370	[8]	2.32,75	50,916	[6]	1.36,82	48,410	[6]	5.22,03	53,671	[5]	199,367
4	Lazarev, Roman            	Лазарев, Роман           	MC2	RUS	45,67  	45,670	[6]	2.24,10	48,033	[3]	1.48,07	54,035	[14]	5.10,45	51,741	[3]	199,479
5	Troshkov, Ilya            	Трошков, Илья            	MC2	RUS	47,78  	47,780	[11]	2.33,20	51,066	[8]	1.37,93	48,965	[9]	5.18,08	53,013	[4]	200,824
6	Kytov, Maksim             	Кытов, Максим            	M?	RUS	44,96  	44,960	[4]	2.32,28	50,760	[5]	1.36,93	48,465	[7]	5.41,22	56,870	[8]	201,055
7	Gulenkov, Viktor          	Гуленков, Виктор         	MC1	RUS	45,96  	45,960	[7]	2.32,98	50,993	[7]	1.36,78	48,390	[5]	5.46,20	57,700	[10]	203,043
8	Ayukin, Maksim            	Аюкин, Максим            	MC2	RUS	45,37  	45,370	[5]	2.37,80	52,600	[9]	1.36,53	48,265	[4]	5.46,14	57,690	[9]	203,925
9	Govorukhin, Nikita        	Говорухин, Никита        	MC1	RUS	47,56  	47,560	[10]	2.39,04	53,013	[12]	1.41,17	50,585	[13]	5.40,32	56,720	[6]	207,878
10	Nemov, Anatolij           	Немов, Анатолий          	MC1	RUS	55,64  	55,640	[16]	2.58,07	59,356	[15]	2.00,49	60,245	[16]	6.42,43	67,071	[11]	242,312
	Khramczov, Artyom         	Храмцов, Артём           	MC2	RUS	47,33  	47,330	[9]	2.38,21	52,736	[10]	1.37,53	48,765	[8]	       			148,831
	Pribylev, Egor            	Прибылев, Егор           	MC1	RUS	47,96  	47,960	[12]	2.39,54	53,180	[13]	1.40,10	50,050	[10]	       			151,190
	Baklanov, Arsenij         	Бакланов, Арсений        	MC1	RUS	50,68  	50,680	[14]	2.38,36	52,786	[11]	1.41,07	50,535	[12]	       			154,001
	Bychkov, Ilya             	Бычков, Илья             	M?	RUS	48,25  	48,250	[13]	2.51,02	57,006	[14]	1.41,05	50,525	[11]	       			155,781
	Tumanov, Yaroslav         	Туманов, Ярослав         	M?	RUS	59,42  	59,420	[19]	3.15,22	65,073	[17]	1.53,81	56,905	[15]	       			181,398
	Shalin, Lev               	Шалин, Лев               	MC2	RUS	44,66  	44,660	[2]	2.25,79	48,596	[4]	       			       			93,256
	Tarakanov, Mikhail (2005) 	Тараканов, Михаил (2005) 	MC1	RUS	       			       			1.34,58	47,290	[3]	5.40,98	56,830	[7]	104,120
	Kuzneczov, Andrej (3)     	Кузнецов, Андрей (3)     	M?	RUS	57,35  	57,350	[18]	2.58,50	59,500	[16]	       			       			116,850
	Khudyakov, Ilya           	Худяков, Илья            	M?	RUS	51,60  	51,600	[15]	       			       			       			51,600
	Malcev, Dmitrij           	Мальцев, Дмитрий         	M?	RUS	55,84  	55,840	[17]	       		DQ	2.02,53	61,265	[17]	       			117,105

            

Native Language Names