Asian Regional Qualifier 2011
Harbin (CHN) 28 - 29 December 2010
500m Men 28 December 2010
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | GAO Xuefeng | M30 | CHN | 37,48 | SB | |
2 | LEE Seung-Hoon (1988) 이승훈 | MN4 | KOR | 37,65 | PR SB | |
3 | SUN Longjiang 孙龙将 | MA1 | CHN | 37,73 | SB | |
4 | Dmitry BABENKO Дмитрий Бабенко | MSA | KAZ | 37,80 | SB | |
4 | Shota NAKAMURA 中村 奨太 | MB2 | JPN | 37,80 | SB | |
6 | JIN Xin (1983) | MSA | CHN | 37,89 | ||
7 | Daiki WAKABAYASHI | MN4 | JPN | 38,29 | SB | |
8 | KO Byung-Wook 고병욱 | MN2 | KOR | 38,43 | PR SB | |
9 | Artyom BELOUSOV Артём Белоусов | MSA | KAZ | 39,83 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
5000m Men 28 December 2010
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | LEE Seung-Hoon (1988) 이승훈 | MN4 | KOR | 6.31,32 | ||
2 | KO Byung-Wook 고병욱 | MN2 | KOR | 6.41,49 | ||
3 | Artyom BELOUSOV Артём Белоусов | MSA | KAZ | 6.43,83 | ||
4 | Daiki WAKABAYASHI | MN4 | JPN | 6.49,39 | ||
5 | Dmitry BABENKO Дмитрий Бабенко | MSA | KAZ | 6.51,82 | ||
6 | Shota NAKAMURA 中村 奨太 | MB2 | JPN | 6.53,44 | ||
7 | GAO Xuefeng | M30 | CHN | 6.59,07 | ||
8 | SUN Longjiang 孙龙将 | MA1 | CHN | 7.00,98 | ||
9 | JIN Xin (1983) | MSA | CHN | 7.28,45 | SB |
SB - Season Best
1500m Men 29 December 2010
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | LEE Seung-Hoon (1988) 이승훈 | MN4 | KOR | 1.50,80 | ||
2 | Dmitry BABENKO Дмитрий Бабенко | MSA | KAZ | 1.51,50 | ||
3 | KO Byung-Wook 고병욱 | MN2 | KOR | 1.53,17 | PR SB | |
4 | GAO Xuefeng | M30 | CHN | 1.53,33 | ||
5 | Shota NAKAMURA 中村 奨太 | MB2 | JPN | 1.54,57 | ||
6 | Artyom BELOUSOV Артём Белоусов | MSA | KAZ | 1.55,01 | ||
7 | SUN Longjiang 孙龙将 | MA1 | CHN | 1.55,83 | ||
8 | JIN Xin (1983) | MSA | CHN | 1.56,56 | ||
9 | Daiki WAKABAYASHI | MN4 | JPN | 2.46,77 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
10000m Men 29 December 2010
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | LEE Seung-Hoon (1988) 이승훈 | MN4 | KOR | 13.38,22 | SB | |
2 | Dmitry BABENKO Дмитрий Бабенко | MSA | KAZ | 13.47,16 | ||
3 | Artyom BELOUSOV Артём Белоусов | MSA | KAZ | 14.03,91 | ||
4 | KO Byung-Wook 고병욱 | MN2 | KOR | 14.05,42 | ||
5 | Daiki WAKABAYASHI | MN4 | JPN | 14.13,66 | SB | |
6 | Shota NAKAMURA 中村 奨太 | MB2 | JPN | 14.13,72 | ||
7 | SUN Longjiang 孙龙将 | MA1 | CHN | 14.53,89 | SB | |
8 | GAO Xuefeng | M30 | CHN | 15.12,59 | SB |
SB - Season Best
Native Language Names