Junior B/C Championships - Far Eastern Federal District
Khabarovsk 27 - 28 January 2024 Source: speedskatinglive.info
500m Men - Junior B 27 January 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yaroslav CHURAKOV | MB2 | IAR | 40,94 | ||
2 | Lev MATVEEV | MB1 | IAR | 42,33 | ||
3 | Nikita ROSEJCHUK | MB1 | IAR | 43,29 | ||
4 | Fedor SLIVCHUK | MB1 | IAR | 44,45 | PR SB | |
5 | Nikita BARKUN | MB2 | IAR | 44,99 | ||
6 | Dmitrij ARKHIPOV | MB1 | IAR | 45,74 | ||
7 | Maksim SHAJMURATOV | MB1 | IAR | 47,98 | SB | |
8 | Aleksandr CHUKMASOV | MB2 | IAR | 48,21 | ||
9 | Vyacheslav NAMOKONOV | MB1 | IAR | 50,22 | PR SB | |
10 | Zhargal TUMUNBUYAROV | MB1 | IAR | 1.05,95 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
3000m Men - Junior B 27 January 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yaroslav CHURAKOV | MB2 | IAR | 4.54,78 | ||
2 | Nikita ROSEJCHUK | MB1 | IAR | 5.04,42 | ||
3 | Dmitrij ARKHIPOV | MB1 | IAR | 5.06,96 | ||
4 | Lev MATVEEV | MB1 | IAR | 5.08,53 | ||
5 | Fedor SLIVCHUK | MB1 | IAR | 5.11,63 | PR SB | |
6 | Zhargal TUMUNBUYAROV | MB1 | IAR | 5.30,48 | PR SB | |
7 | Nikita BARKUN | MB2 | IAR | 5.36,39 | ||
8 | Vyacheslav NAMOKONOV | MB1 | IAR | 5.39,57 | PR SB | |
9 | Aleksandr CHUKMASOV | MB2 | IAR | 6.21,70 | PR SB | |
DNS | Maksim SHAJMURATOV | MB1 | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
500m Men - Junior C 27 January 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yaroslav SHAJDECZKIJ | MC2 | IAR | 46,37 | ||
1 | Nikolaj YANCHUK | MC1 | IAR | 46,37 | ||
3 | Egor TURAVININ | MC1 | IAR | 46,99 | ||
4 | Georgij IVANOV | MC2 | IAR | 47,26 | ||
5 | Sergej PLETENKIN | MC1 | IAR | 47,91 | SB | |
6 | Arsenij SHAJDECZKIJ | MC2 | IAR | 49,98 | PR SB | |
DNF | Artem ANTONYUK | MC2 | IAR | DNF |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1500m Men - Junior C 27 January 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Artem ANTONYUK | MC2 | IAR | 2.22,70 | ||
2 | Yaroslav SHAJDECZKIJ | MC2 | IAR | 2.33,97 | ||
3 | Georgij IVANOV | MC2 | IAR | 2.36,89 | ||
4 | Nikolaj YANCHUK | MC1 | IAR | 2.45,61 | ||
5 | Egor TURAVININ | MC1 | IAR | 2.45,97 | PR SB | |
6 | Sergej PLETENKIN | MC1 | IAR | 2.51,60 | PR SB | |
DNS | Arsenij SHAJDECZKIJ | MC2 | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1500m Men - Junior B 28 January 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yaroslav CHURAKOV | MB2 | IAR | 2.17,53 | ||
2 | Lev MATVEEV | MB1 | IAR | 2.21,40 | ||
3 | Dmitrij ARKHIPOV | MB1 | IAR | 2.21,60 | ||
4 | Nikita ROSEJCHUK | MB1 | IAR | 2.23,11 | ||
5 | Nikita BARKUN | MB2 | IAR | 2.27,51 | ||
6 | Zhargal TUMUNBUYAROV | MB1 | IAR | 2.33,92 | ||
7 | Fedor SLIVCHUK | MB1 | IAR | 2.40,13 | ||
8 | Maksim SHAJMURATOV | MB1 | IAR | 2.44,08 | SB | |
9 | Vyacheslav NAMOKONOV | MB1 | IAR | 2.46,51 | PR SB | |
10 | Aleksandr CHUKMASOV | MB2 | IAR | 2.50,86 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
5000m Men - Junior B 28 January 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yaroslav CHURAKOV | MB2 | IAR | 8.40,01 | PR SB | |
2 | Dmitrij ARKHIPOV | MB1 | IAR | 8.55,45 | PR SB | |
3 | Nikita ROSEJCHUK | MB1 | IAR | 8.55,69 | ||
4 | Lev MATVEEV | MB1 | IAR | 9.04,20 | ||
5 | Zhargal TUMUNBUYAROV | MB1 | IAR | 9.19,95 | ||
6 | Nikita BARKUN | MB2 | IAR | 9.26,60 | ||
7 | Fedor SLIVCHUK | MB1 | IAR | 9.27,70 | ||
8 | Vyacheslav NAMOKONOV | MB1 | IAR | 10.15,66 | ||
9 | Aleksandr CHUKMASOV | MB2 | IAR | 11.46,63 | PR SB | |
DNS | Maksim SHAJMURATOV | MB1 | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1000m Men - Junior C 28 January 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Artem ANTONYUK | MC2 | IAR | 1.28,51 | ||
2 | Yaroslav SHAJDECZKIJ | MC2 | IAR | 1.38,33 | ||
3 | Georgij IVANOV | MC2 | IAR | 1.38,95 | ||
4 | Egor TURAVININ | MC1 | IAR | 1.45,15 | PR SB | |
5 | Sergej PLETENKIN | MC1 | IAR | 1.48,17 | SB | |
6 | Arsenij SHAJDECZKIJ | MC2 | IAR | 2.02,47 | PR SB | |
DNS | Nikolaj YANCHUK | MC1 | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
3000m Men - Junior C 28 January 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Artem ANTONYUK | MC2 | IAR | 5.17,09 | PR SB | |
2 | Yaroslav SHAJDECZKIJ | MC2 | IAR | 5.20,22 | PR SB | |
3 | Georgij IVANOV | MC2 | IAR | 5.38,21 | PR SB | |
4 | Nikolaj YANCHUK | MC1 | IAR | 6.05,39 | ||
5 | Sergej PLETENKIN | MC1 | IAR | 6.29,01 | PR SB | |
DNS | Arsenij SHAJDECZKIJ | MC2 | IAR | DNS | ||
DNS | Egor TURAVININ | MC1 | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
Native Language Names