Junior B/C Championships - Far Eastern Federal District
Birobidzhan 23 - 24 December 2023
500m Women - Junior B 23 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mariya RYBNIKOVA | LB1 | IAR | 48,28 | ||
2 | Anna PRYZHKOVA | LB1 | IAR | 48,80 | SB | |
3 | Nadezhda RASPOPOVA | LB1 | IAR | 55,38 | SB | |
4 | Lyubov CHISTYAKOVA | LB1 | IAR | 57,45 | ||
DNS | Alina MALYARENKO | LB2 | IAR | DNS |
SB - Season Best
1500m Women - Junior B 23 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mariya RYBNIKOVA | LB1 | IAR | 2.46,87 | ||
2 | Anna PRYZHKOVA | LB1 | IAR | 2.54,34 | SB | |
3 | Lyubov CHISTYAKOVA | LB1 | IAR | 3.06,58 | ||
4 | Nadezhda RASPOPOVA | LB1 | IAR | 3.14,43 | SB | |
DNS | Alina MALYARENKO | LB2 | IAR | DNS | ||
DNS | Anastasiya NECHAEVA (2006) | LB2 | IAR | DNS |
SB - Season Best
Mass Start (10 laps) Women - Junior B 23 December 2023
Rank | Name | Country | Time | Points | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anna PRYZHKOVA | LB1 | IAR | 9.19,12 | 40 | |
2 | Nadezhda RASPOPOVA | LB1 | IAR | 9.29,08 | 26 | |
3 | Alina MALYARENKO | LB2 | IAR | 2 |
500m Women - Junior C 23 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anna MARTYNOVA | LC1 | IAR | 48,52 | SB | |
2 | Elizaveta CHASOVNIKOVA | LC2 | IAR | 48,89 | ||
3 | Kseniya STRYUKOVA | LC2 | IAR | 49,87 | PR SB | |
4 | Alina PANKRATOVA | LC2 | IAR | 51,51 | SB | |
5 | Aleksandra ALEKSEEVA (2009) | LC2 | IAR | 53,31 | SB | |
6 | Veronika NAZARECZ | LC1 | IAR | 58,60 | SB | |
7 | Anna ZINKOVICH | LC1 | IAR | 1.01,76 | PR SB | |
8 | Veronika NABIULINA | LC2 | IAR | 1.03,40 | SB | |
9 | Arina CHASHHINA | LC2 | IAR | 1.21,61 | SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1500m Women - Junior C 23 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anna MARTYNOVA | LC1 | IAR | 2.40,10 | PR SB | |
2 | Kseniya STRYUKOVA | LC2 | IAR | 2.45,38 | PR SB | |
3 | Elizaveta CHASOVNIKOVA | LC2 | IAR | 2.47,38 | ||
4 | Alina PANKRATOVA | LC2 | IAR | 2.52,27 | SB | |
5 | Veronika NAZARECZ | LC1 | IAR | 3.37,14 | PR SB | |
6 | Veronika NABIULINA | LC2 | IAR | 3.58,28 | SB | |
DNS | Arina CHASHHINA | LC2 | IAR | DNS | ||
DNF | Aleksandra ALEKSEEVA (2009) | LC2 | IAR | DNF | ||
DQ | Anna ZINKOVICH | LC1 | IAR | DQ |
PR - Personal Record, SB - Season Best
Mass Start (10 laps) Women - Junior C 23 December 2023
Rank | Name | Country | Time | Points | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anna MARTYNOVA | LC1 | IAR | 9.01,11 | 40 | |
2 | Kseniya STRYUKOVA | LC2 | IAR | 9.19,25 | 26 | |
3 | Veronika NABIULINA | LC2 | IAR | 9.45,14 | 12 |
1000m Women - Junior B 24 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anna PRYZHKOVA | LB1 | IAR | 1.41,49 | SB | |
2 | Mariya RYBNIKOVA | LB1 | IAR | 1.41,59 | ||
3 | Nadezhda RASPOPOVA | LB1 | IAR | 1.55,81 | SB | |
4 | Lyubov CHISTYAKOVA | LB1 | IAR | 2.00,61 |
SB - Season Best
3000m Women - Junior B 24 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mariya RYBNIKOVA | LB1 | IAR | 5.57,02 | ||
2 | Anna PRYZHKOVA | LB1 | IAR | 6.01,29 | SB | |
3 | Lyubov CHISTYAKOVA | LB1 | IAR | 6.31,52 | PR SB | |
4 | Nadezhda RASPOPOVA | LB1 | IAR | 6.42,34 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1000m Women - Junior C 24 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elizaveta CHASOVNIKOVA | LC2 | IAR | 1.40,81 | ||
2 | Anna MARTYNOVA | LC1 | IAR | 1.42,69 | SB | |
3 | Kseniya STRYUKOVA | LC2 | IAR | 1.46,26 | PR SB | |
4 | Alina PANKRATOVA | LC2 | IAR | 1.48,63 | SB | |
5 | Aleksandra ALEKSEEVA (2009) | LC2 | IAR | 1.57,84 | SB | |
6 | Arina CHASHHINA | LC2 | IAR | 2.07,01 | PR SB | |
7 | Veronika NAZARECZ | LC1 | IAR | 2.08,25 | SB | |
8 | Veronika NABIULINA | LC2 | IAR | 2.17,36 | SB | |
DNF | Anna ZINKOVICH | LC1 | IAR | DNF |
PR - Personal Record, SB - Season Best
3000m Women - Junior C 24 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alina PANKRATOVA | LC2 | IAR | 5.40,25 | SB | |
2 | Anna MARTYNOVA | LC1 | IAR | 5.42,71 | PR SB | |
3 | Elizaveta CHASOVNIKOVA | LC2 | IAR | 6.06,42 | ||
4 | Kseniya STRYUKOVA | LC2 | IAR | 6.06,54 | PR SB | |
5 | Veronika NABIULINA | LC2 | IAR | 7.44,70 | PR SB | |
DNS | Aleksandra ALEKSEEVA (2009) | LC2 | IAR | DNS | ||
DNS | Veronika NAZARECZ | LC1 | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
Native Language Names