Russia Cup 2
Saint Petersburg 17 - 19 November 2023 Source: vk.com/greatspeedskating
1500m Men 19 November 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Egor KORYAKOVSKIJ | MSA | IAR | 1.53,47 | ||
2 | Vsevolod YATOV | MN2 | IAR | 1.54,51 | ||
3 | Maksim SHARAPOV | MN3 | IAR | 1.54,70 | ||
4 | Daniil CHMUTOV | MSA | IAR | 1.55,04 | ||
5 | Denis GOLIK | MN1 | IAR | 1.55,31 | ||
6 | Dmitrij KURAZHOV | MSA | IAR | 1.55,34 | ||
7 | Pavel AREFEV | MN2 | IAR | 1.55,39 | ||
8 | Aleksej CZVETKOV | MN2 | IAR | 1.55,96 | ||
9 | Nikita VARAVKIN | MN3 | IAR | 1.55,98 | ||
10 | Timofej SOBOLEV | MN3 | IAR | 1.56,36 | ||
11 | Danil BURGASOV | MA2 | IAR | 1.56,47 | SB | |
12 | German GRACHEV | MN3 | IAR | 1.56,51 | ||
13 | Dmitrij ZAJCEV (2004) | MN1 | IAR | 1.56,70 | ||
14 | Egor BUKIN | MSA | IAR | 1.56,77 | ||
15 | Evgenij ZHAROV | MN3 | IAR | 1.57,47 | ||
16 | Roman SUKHININ | MN1 | IAR | 1.57,88 | ||
17 | Mikhail SUBBOTIN | MN2 | IAR | 1.58,21 | ||
18 | Georgij CHEMYAKIN | MN4 | IAR | 1.58,30 | ||
19 | Nikita KHROMIN | MN1 | IAR | 1.58,48 | ||
20 | Maksim ANDRYUSHIN | MN1 | IAR | 1.58,51 | ||
21 | Makar LOBANOV | MN1 | IAR | 1.58,78 | ||
22 | Nikita USENKO | MN4 | IAR | 1.59,49 | ||
23 | Daniil BOLOTIN | MN1 | IAR | 1.59,52 | ||
24 | Denis BALASHOV | MN1 | IAR | 2.00,11 | ||
25 | Dmitrij BURAKOV | MN1 | IAR | 2.00,14 | ||
26 | Kirill BULYSHEV | MN1 | IAR | 2.00,49 | ||
27 | Dmitrij FEDOTOV (2001) | MN3 | IAR | 2.00,51(3) | ||
28 | Max FIODARAV (2002) | MN2 | IAB | 2.00,51(4) | ||
29 | Dmitrij VEJNBERG | MN1 | IAR | 2.00,93 | ||
30 | Andrei ILYUTSIK | MN1 | IAB | 2.01,52 | ||
31 | Nikolaj TRUSOV | MSA | IAR | 2.01,88 | ||
32 | Dmitrij VORONECZKIJ | MN2 | IAR | 2.02,44 | ||
33 | Danila USPEKHOV | MN1 | IAR | 2.02,84 | ||
34 | Kirill RODIONOV (2000) | MSA | IAR | 2.04,66 | ||
35 | Vyacheslav STEFANCZOV | MN1 | IAR | 2.05,56 | ||
36 | Aleksej PLACHINDA | MN1 | IAR | 2.06,43 | ||
37 | Ivan GRECHISHNOV | MN2 | IAR | 2.06,67 | ||
38 | Orkhan RUSSKIKH | MN2 | IAR | 2.07,31 | ||
39 | Maksim VOLKOV (2003) | MN1 | IAR | 2.07,98 | ||
40 | Anton KHOKHRYAKOV | MN1 | IAR | 2.10,57 | ||
41 | Rodion TROPIN | MN2 | IAR | 2.11,83 | ||
42 | Ilya KHRUSTALEV (2002) | MN2 | IAR | 2.16,37 | SB | |
DNS | Maksim LISICYN (1997) | MSA | IAR | DNS | ||
DQ | Semyon KONONOV | MN3 | IAR | DQ | ||
WDR | Mikhail KAZELIN | MSA | IAR | WDR | ||
WDR | Daniil SIDOROV (1999) | MSA | IAR | WDR |
SB - Season Best
Native Language Names