Season Opening - Skoblikova Sports School
Chelyabinsk 14 October 2018 Source: K. Borgström
500m Women 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yana ZAJNULLINA | LN3 | IAR | 44,57 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1000m Women 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yana ZAJNULLINA | LN3 | IAR | 1.33,31 |
500m Women - Junior A 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anastasiia GRIGOREVA (2001) | LA1 | IAR | 43,83 | ||
2 | Kseniya BODUNOVA | LA1 | IAR | 44,54 | ||
3 | Polina CHEBOTAR | LA2 | IAR | 44,95 | ||
4 | Darya GUDOSHNIKOVA | LA2 | IAR | 45,36 | ||
5 | Elizaveta TASHKINOVA | LA2 | IAR | 46,42 | ||
6 | Rozalina KARIMOVA | LA1 | IAR | 46,78 | ||
7 | Polina MILANICH | LA2 | IAR | 47,07 | ||
8 | Darya SAMORUKOVA | LA1 | IAR | 49,82 |
1000m Women - Junior A 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anastasiia GRIGOREVA (2001) | LA1 | IAR | 1.25,06 | ||
2 | Polina CHEBOTAR | LA2 | IAR | 1.32,00 | ||
DNS | Darya GUDOSHNIKOVA | LA2 | IAR | DNS |
3000m Women - Junior A 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kseniya BODUNOVA | LA1 | IAR | 4.58,62 | ||
2 | Polina MILANICH | LA2 | IAR | 5.24,11 | ||
3 | Rozalina KARIMOVA | LA1 | IAR | 5.26,79 | ||
4 | Darya SAMORUKOVA | LA1 | IAR | 5.50,68 |
1000m Women - Junior B 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterina CHASHHINA | LB1 | IAR | 1.31,37 | ||
2 | Regina KOKSHAROVA | LB1 | IAR | 1.35,96 | ||
3 | Viktoriya EDIDINA | LB1 | IAR | 1.43,04 |
3000m Women - Junior B 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Luiza BEZUKLADICHNAYA | LB2 | IAR | 4.54,44 | ||
2 | Svetlana ASHMARINA | LB1 | IAR | 4.59,09 | ||
3 | Anastasiya KOLOSOVA | LB2 | IAR | 5.22,20 | ||
4 | Yuliya BAKIROVA | LB1 | IAR | 5.24,79 | ||
5 | Olesya GLEBOVA | LB1 | IAR | 6.03,20 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
500m Women - Junior C 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Irina VLASOVA | LC2 | IAR | 43,10 | ||
2 | Vlada PERVUSHINA | LC2 | IAR | 43,38 | ||
3 | Yana KISELEVA | LYA | IAR | 44,79 | ||
4 | Ekaterina ARCHUGOVA | LC1 | IAR | 45,15 | ||
5 | Mariya GUDOSHNIKOVA | LC1 | IAR | 45,50 | ||
6 | Polina ANDREEVA (2004) | LC1 | IAR | 46,30 | ||
7 | Aleksandra BELOVA (2004) | LC1 | IAR | 46,77 | ||
8 | Anastasiya GALEEVA (2005) | LC1 | IAR | 48,28 | ||
9 | Karina KOVALENKO Карина Коваленко | LC1 | KAZ | 48,35 | ||
10 | Olga KHOROSHENINA | LC2 | IAR | 48,62 | ||
11 | Kristina DEMINA | LC1 | IAR | 48,67 | ||
12 | Anastasiya SHVECZ Анастасия Швец | LC2 | KAZ | 48,73 | ||
13 | Miroslavna SHABUNINA | LC2 | IAR | 50,30 | ||
14 | Kristina CHEGUROVA | LC1 | IAR | 50,42 | ||
15 | Anna SHATUNOVA | LC2 | IAR | 51,57 | ||
16 | Svetlana SINICYNA | LC1 | IAR | 52,33 | ||
17 | Natalya VAGNER | LC2 | IAR | 53,00 | ||
18 | Viktoriya BEDRINA | LC1 | IAR | 53,32 | ||
19 | Arina BULATOVA | LC1 | IAR | 53,59 | PR SB | |
20 | Darya RYZHKOVA | LC1 | IAR | 53,74 | ||
21 | Mariya DISENKO | LC1 | IAR | 54,09 | ||
22 | Alina BAJMAGAMBETOVA | LC2 | IAR | 58,33 | ||
23 | Kristina KHARITONOVA (2005) | LC1 | IAR | 1.02,49 | ||
24 | Kseniya ROMASHHENKO | LC1 | IAR | 1.05,24 | ||
25 | Anastasiya PATRUSHEVA | LC2 | IAR | 1.06,64 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1000m Women - Junior C 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vlada PERVUSHINA | LC2 | IAR | 1.27,71 | ||
2 | Yana KISELEVA | LYA | IAR | 1.33,93 | ||
3 | Aleksandra BELOVA (2004) | LC1 | IAR | 1.35,58 | ||
4 | Kristina DEMINA | LC1 | IAR | 1.43,75 | ||
5 | Mariya DISENKO | LC1 | IAR | 1.52,25 | PR SB | |
6 | Darya RYZHKOVA | LC1 | IAR | 1.54,86 | PR SB | |
7 | Viktoriya BEDRINA | LC1 | IAR | 1.57,96 | PR SB | |
8 | Alina BAJMAGAMBETOVA | LC2 | IAR | 2.05,00 | PR SB | |
9 | Anastasiya PATRUSHEVA | LC2 | IAR | 2.17,62 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
3000m Women - Junior C 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterina ARCHUGOVA | LC1 | IAR | 4.59,85 | ||
2 | Anastasiya MOROZOVA | LC1 | IAR | 5.05,58 | ||
3 | Anastasiya GALEEVA (2005) | LC1 | IAR | 5.30,50 | ||
4 | Karina KOVALENKO Карина Коваленко | LC1 | KAZ | 5.35,40 | ||
5 | Olga KHOROSHENINA | LC2 | IAR | 5.36,74 | SB | |
6 | Polina ANDREEVA (2004) | LC1 | IAR | 5.37,08 | ||
7 | Kristina CHEGUROVA | LC1 | IAR | 5.47,44 | PR SB | |
8 | Anastasiya SHVECZ Анастасия Швец | LC2 | KAZ | 5.51,79 | ||
9 | Miroslavna SHABUNINA | LC2 | IAR | 5.52,37 | ||
DNS | Irina VLASOVA | LC2 | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
500m Women - Out of Competition 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Veronika BUKINA | LC1 | IAR | 46,43 | ||
2 | Anastasiya TIMEEVA | LA1 | IAR | 46,50 |
1000m Women - Out of Competition 14 October 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Veronika BUKINA | LC1 | IAR | 1.35,79 | ||
2 | Anastasiya TIMEEVA | LA1 | IAR | 1.40,94 |
Native Language Names