ISU Neo-Senior World Cup
Baselga di Pinè (ITA)
9 - 10 February 2019

Ladies
Name                    	                       			1000m  		3000m  		500m 		1500m  		
                        	                       			9 Feb  		9 Feb  		10 Feb 		10 Feb 		
Kuznetsova, Irina (1998)	Кузнецова, Ирина (1998)	LN1	RUS	1.20,30	1      	       	       	39,35  	1      	       	       	
Xi, Dongxue             	奚冬雪                    	LN1	CHN	1.22,07	2      	4.39,60	5      	40,77  	2      	       	       	
Suslova, Veronika       	Суслова, Вероника      	LN2	RUS	1.23,29	3      	4.36,97	3      	       	       	2.07,46	1      	
Vanhoutte, Stien        	                       	LN4	BEL	1.23,86	4      	       	       	41,20  	6      	2.08,17	2   PR 	
Hogaş, Mihaela          	                       	LN1	ROU	1.24,57	5      	       	       	40,93  	3      	       	       	
Rossi, Linda            	                       	LN2	ITA	1.24,73	6      	4.33,46	1      	41,07  	5   PR 	2.26,82	7      	
Chadova, Valeriya       	Чадова, Валерия        	LN4	KAZ	1.25,33	7      	       	       	       	DNS    	       	       	
Adake, Ahenar           	阿达克, 阿合娜尔              	LN1	CHN	1.25,36	8      	4.36,04	2      	43,53  	8      	2.10,63	4      	
Varabyova, Yauheniya    	Воробьева, Евгения     	LN2	BLR	1.26,12	9      	       	       	40,98  	4      	       	       	
Jagtøyen, Carina        	                       	LN2	NOR	1.27,68	10     	       	       	42,37  	7      	       	       	
Haldan, Andreea         	                       	LN1	ROU	1.29,83	11     	       	       	       	       	       	       	
Zul, Altan-Ochir        	                       	LN4	MGL	       	DNS    	       	       	       	       	       	       	
Härdi, Ramona           	                       	LN3	SUI	       	       	4.39,02	4      	       	       	2.08,82	3      	
Haugli, Marie Bakken    	                       	LN4	NOR	       	       	4.48,51	6      	       	       	2.14,46	5      	
Stănică, Bianca         	                       	LN2	ROU	       	       	5.01,59	7      	       	       	2.14,76	6      	
Vaher, Tuuli            	                       	LN1	EST	       	       	5.03,29	8   SB 	       	       	       	       	

Men
Name                    	                       			1000m  		3000m  		500m    		1500m  		
                        	                       			9 Feb  		9 Feb  		10 Feb  		10 Feb 		
Farstad, Odin By        	                       	MN2	NOR	1.13,03	1      	       	       	36,06   	1   SB 	       	       	
Suomalainen, Samuli     	                       	MN1	FIN	1.13,63	2      	       	       	36,08   	2      	       	       	
Jin, Yanan (1997)       	金亚男 (1997)             	MN2	CHN	1.13,79	3      	       	       	39,58   	11     	       	DQ     	
Marx, Jeremias          	                       	MN2	GER	1.14,05	4      	       	       	36,56   	5      	       	       	
Roth, Michael           	                       	MN1	GER	1.14,21	5      	       	       	        	       	1.52,16	4      	
Bratli, Marius          	                       	MN2	NOR	1.14,58	6      	       	       	36,44(3)	4   SB 	       	       	
Burzykowski, Dawid      	                       	MN2	POL	1.14,61	7      	       	       	        	       	1.51,89	3      	
Jeske, Ole              	                       	MN1	GER	1.14,71	8      	       	       	37,07(7)	7      	       	       	
Owczarek, Mateusz       	                       	MN2	POL	1.14,74	9      	4.04,37	5      	        	       	       	       	
Dieterle, Fábián        	                       	MN4	HUN	1.15,12	10     	       	       	        	       	1.53,80	8      	
Mukhamadeyev, Anvar     	Мухамадеев, Анвар      	MN1	KAZ	1.15,58	11     	       	       	        	       	       	       	
Axelsson, Adam          	                       	MN4	SWE	1.16,69	12     	       	       	38,89   	10     	       	       	
Zhang, Junzhi           	                       	MN1	CHN	1.16,81	13     	       	       	36,44   	3      	       	       	
Karlingsjö, David       	                       	MN2	SWE	1.17,26	14     	4.15,63	8      	        	       	1.57,63	9      	
Oficjalski, Gaweł       	                       	MN1	POL	1.17,34	15     	       	       	        	       	       	       	
Salino, Enrico          	                       	MN1	ITA	1.18,45	16     	       	       	37,07(5)	6      	       	       	
Shkolin, Egor           	Школин, Егор           	MN1	RUS	       	       	3.57,82	1      	        	       	1.50,58	2      	
Podolskii, Aleksandr    	Подольский, Александр  	MN1	RUS	       	       	3.59,58	2   SB 	        	       	1.49,63	1      	
Stangeland, Vetle       	                       	MN2	NOR	       	       	4.00,47	3      	        	       	1.52,90	7      	
Petzold, Fridtjof       	                       	MN3	GER	       	       	4.02,20	4      	        	       	1.52,82	6      	
Galli, Gabriele         	                       	MN2	ITA	       	       	4.10,00	6      	38,18   	9      	       	       	
Ekensskär, Wilhelm      	                       	MN2	SWE	       	       	4.12,60	7      	        	       	1.58,82	10     	
Lindenskov, Oliver      	                       	MN2	DEN	       	       	4.22,85	9      	        	       	2.00,41	11     	
Grob, Oliver            	                       	MN3	SUI	       	       	       	       	37,25   	8      	       	       	
Emele, Stefan           	                       	MN3	GER	       	       	       	       	        	       	1.52,61	5      	

    
                

Native Language Names