Vereinswettkampf
Dresden (GER)
9 January 2019

Ladies
Name                   			500m   		1000m  		200m 		300m 		
Schlörb, Josephine     	LC2	GER	50,62  	1      	       	       	       	       	       	       	
Mühle, Magdalena       	LB1	GER	52,09  	2      	       	       	       	       	       	       	
Sommer, Alicia         	LC1	GER	54,93  	3      	       	       	       	       	       	       	
Erler, Emma Helene     	LC1	GER	55,05  	4      	       	       	       	       	       	       	
Oestreich, Antonia     	LC1	GER	55,08  	5      	       	       	       	       	       	       	
Lange, Olivia          	LB1	GER	55,43  	6      	       	       	       	       	       	       	
Gey, Anica             	LC2	GER	56,66  	7      	       	       	       	       	       	       	
Ahnert, Mia            	LC1	GER	56,83  	8      	       	       	       	       	       	       	
Oehme, Hanna Lena      	LC1	GER	1.00,02	9      	       	       	       	       	       	       	
Hoeg, Katharina        	LC2	GER	1.01,39	10     	       	       	       	       	       	       	
Herberger, Ella        	LB1	GER	       	       	1.45,58	1      	       	       	       	       	
Mühle, Antonia         	LA2	GER	       	       	1.52,25	2      	       	       	       	       	
Gey, Vanessa           	LYB	GER	       	       	       	       	22,76  	1   SB 	       	       	
Fuhrmann, Mara         	LYB	GER	       	       	       	       	24,41  	2   SB 	       	       	
Peschke, Lilly         	LYC	GER	       	       	       	       	24,50  	3      	       	       	
Heinze, Angelina       	LYB	GER	       	       	       	       	24,99  	4   SB 	       	       	
Trapp, Johanna         	LYC	GER	       	       	       	       	25,08  	5      	       	       	
Henkel, Sahra Michelle 	LYC	GER	       	       	       	       	26,05  	6      	       	       	
Vogel, Luisa           	LYC	GER	       	       	       	       	31,80  	7      	       	       	
Poddubnaia, Lina       	LYA	GER	       	       	       	       	       	       	31,63  	1      	
Zhong, Ye Li           	LYA	GER	       	       	       	       	       	       	33,03  	2      	

Men
Name                   			500m   		1000m  		200m 		300m 		
Plate, Franz           	MA2	GER	45,46  	1      	       	       	       	       	       	       	
Schiekel, Tim          	MA1	GER	46,51  	2      	       	       	       	       	       	       	
Kutscher, Simon Martin 	MB2	GER	47,24  	3      	       	       	       	       	       	       	
Jacob, Maximilian      	MN2	GER	48,16  	4      	       	       	       	       	       	       	
Metelmann, Tristan     	MC1	GER	50,19  	5      	       	       	       	       	       	       	
Hell, Konstantin       	MC1	GER	51,44  	6      	       	       	       	       	       	       	
Blümel, Ben            	MC1	GER	51,74  	7      	       	       	       	       	       	       	
Mittag, Magnus         	MC2	GER	51,81  	8      	       	       	       	       	       	       	
Baum, Valentin         	MYC	GER	1.11,56	9      	       	       	       	       	       	       	
Grosu, Dennis          	MYC	GER	1.14,48	10     	       	       	       	       	       	       	
Udin, Azhar            	MB2	GER	       	       	1.38,92	1      	       	       	       	       	
Lubahn, Tami           	MB2	GER	       	       	1.39,94	2      	       	       	       	       	
Pollok, Elias          	MB1	GER	       	       	1.42,20	3      	       	       	       	       	
Hanisch, Lukas         	MB2	GER	       	       	1.43,57	4      	       	       	       	       	
Mende, Chris           	MYB	GER	       	       	       	       	23,12  	1   SB 	       	       	
Mittag, Carlos         	MYB	GER	       	       	       	       	23,77  	2   SB 	       	       	
Melde, Oskar           	MYC	GER	       	       	       	       	23,99  	3      	       	       	
Ehlert, Marek          	MYB	GER	       	       	       	       	25,24  	4   SB 	       	       	
Jaskolka, Karol        	MYC	GER	       	       	       	       	25,49  	5      	       	       	
Taschenberger, Arno    	MYB	GER	       	       	       	       	25,58  	6      	       	       	
Lindner, Jonathan Elias	MYC	GER	       	       	       	       	27,37  	7      	       	       	
Braun, Jonathan        	MYC	GER	       	       	       	       	27,88  	8      	       	       	
Ernst, Jasper Frederik 	MYC	GER	       	       	       	       	29,02  	9      	       	       	
Rösler, Carl Otis      	MYC	GER	       	       	       	       	29,08  	10     	       	       	
Georgi, Vincent        	MYC	GER	       	       	       	       	32,82  	11     	       	       	
Ehlert, Milan          	MYB	GER	       	       	       	       	       	DNF    	       	       	
Schlörb, Tobias        	MYA	GER	       	       	       	       	       	       	29,44  	1      	
Grabe, Lennart         	MYA	GER	       	       	       	       	       	       	29,80  	2      	
Nguyen, Tomy           	MYA	GER	       	       	       	       	       	       	29,86  	3      	
Baier, Max             	MYA	CZE	       	       	       	       	       	       	31,63  	4      	
Tuchscherer, Colin     	MYA	GER	       	       	       	       	       	       	34,34  	5      	

    
                

Native Language Names