Wednesday Evening Time Trials
Salt Lake City (USA)
6 December 2017

Ladies
Name                        			500m   		1000m  		1500m  		3000m  		
Ying-Chu Chen               	LN4	TPE	38,77  	1   PR 	       	       	       	       	       	       	
Kaja Ziomek                 	LN1	POL	39,24  	2   SB 	       	       	       	       	       	       	
Annouk van der Weijden      	L30	NED	39,56  	3   SB 	       	       	       	       	       	       	
Bri Bocox                   	LN2	USA	39,73  	4   PR 	       	       	       	       	       	       	
Jenni Hubbs                 	L30	FIN	40,41  	5   SB 	       	       	       	       	       	       	
Altan-Ochir Zul             	LN3	MGL	41,42  	6      	       	       	       	       	       	       	
Mariah Richardson           	LSA	USA	41,44  	7      	       	       	       	       	       	       	
Franchesca Pasquarella      	LN1	USA	       	       	1.18,81	1      	       	       	       	       	
Eli?ka D?ímalová            	LN4	CZE	       	       	1.20,27	2      	       	       	       	       	
Jamie Nielson               	LA2	USA	       	       	1.21,06	3   PR 	       	       	       	       	
Chrysta Rands               	LN2	USA	       	       	1.21,32	4   PR 	       	       	       	       	
Erin Jackson                	LSA	USA	       	       	1.21,64	5   PR 	       	       	       	       	
Yun Huang                   	LSA	TPE	       	       	1.24,66	6   PR 	       	       	       	       	
Janneke Ensing              	L30	NED	       	       	       	       	1.59,02	1   PR 	       	       	
Valentina Espinosa          	LA2	COL	       	       	       	       	2.06,82	2   NRJ	       	       	
Esther Munoz                	LN1	USA	       	       	       	       	2.09,63	3   PR 	       	       	
Krissa Miller               	L30	USA	       	       	       	       	2.14,53	4   SB 	       	       	
Natálie Kerschbaummayr      	LN1	CZE	       	       	       	       	       	DQ     	       	       	
Jennifer Kirsch             	L35	USA	       	       	       	       	       	       	4.32,24	1      	

Men
Name                        			500m   		1000m     		1500m  		3000m  		
Artyom Krikunov             	MN2	KAZ	35,33  	1   PR 	          	       	       	       	       	       	
Espen Aarnes Hvammen        	MSA	NOR	35,38  	2   SB 	          	       	       	       	       	       	
Samuli Suomalainen          	MA2	FIN	35,61  	3   NRJ	          	       	       	       	       	       	
Miro Puolakka               	MSA	FIN	36,00  	4      	          	       	       	       	       	       	
Xander Mark                 	MSA	USA	36,63  	5   SB 	          	       	       	       	       	       	
Magnus Brask Nordfonn       	MSA	NOR	37,90  	6   SB 	          	       	       	       	       	       	
Matthew Lints               	M40	USA	       	DNS    	          	       	       	       	       	       	
Michel Mulder               	M30	NED	       	       	1.08,64   	1   SB 	       	       	       	       	
Håvard Bøkko                	M30	NOR	       	       	1.09,82   	2   SB 	       	       	       	       	
Oliver Grob                 	MN2	SUI	       	       	1.11,73   	3   PR 	       	       	       	       	
Casey Dawson                	MB2	USA	       	       	1.12,66(6)	4   PR 	       	       	       	       	
Stefan Due Schmidt          	MN4	DEN	       	       	1.12,66(9)	5   NR 	       	       	       	       	
John Sullivan               	MN4	USA	       	       	1.14,08   	6      	       	       	       	       	
Stephen Paul Kilari         	MSA	IND	       	       	1.14,55   	7      	       	       	       	       	
Fletcher Codd               	MA1	USA	       	       	1.14,94   	8   PR 	       	       	       	       	
Kyle Essex                  	MSA	USA	       	       	1.16,74   	9   PR 	       	       	       	       	
Boris Leikin                	M65	USA	       	       	1.24,36   	10     	       	       	       	       	
Simen Spieler Nilsen        	MSA	NOR	       	       	          	       	1.45,40	1   PR 	       	       	
Jeffrey Swider-Peltz        	MSA	USA	       	       	          	       	1.47,00	2   SB 	       	       	
Nils van der Poel           	MN3	SWE	       	       	          	       	1.47,63	3   PR 	       	       	
Josh Whyte                  	MN3	NZL	       	       	          	       	1.49,49	4   PR 	       	       	
Jakub Kopriva               	MA2	CZE	       	       	          	       	1.50,60	5   PR 	       	       	
William Valentine           	MB2	USA	       	       	          	       	1.57,13	6   PR 	       	       	
Kevin Geminder              	M35	USA	       	       	          	       	1.57,94	7   SB 	       	       	
Jason Katz-Brown            	M30	USA	       	       	          	       	2.10,78	8   PR 	       	       	
Allan Dahl Johansson        	MA2	NOR	       	       	          	       	       	       	3.41,19	1   WRJ	
Viktor Hald Thorup          	MN4	DEN	       	       	          	       	       	       	3.46,93	2   SB 	
Patryk Wójcik               	MSA	POL	       	       	          	       	       	       	3.48,98	3   PR 	

SpeedskatingResults.com on Facebook