Tatra Cup
Zakopane (POL)
20 - 21 December 2018

Allround Ladies - Neo-Senior
	Name                         			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Stănică, Bianca              	LN2	ROU	42,63  	42,630	[2]	2.11,17	43,723	[1]	1.25,91	42,955	[2]	4.47,62	47,936	[1]	177,244
2	Hogaş, Mihaela               	LN1	ROU	41,32  	41,320	[1]	2.14,73	44,910	[2]	1.23,21	41,605	[1]	5.08,43	51,405	[3]	179,240
3	Haldan, Andreea              	LN1	ROU	42,94  	42,940	[3]	2.21,67	47,223	[4]	1.26,70	43,350	[3]	5.23,08	53,846	[6]	187,359
4	Vidal, Natalia               	LN3	ESP	44,60  	44,600	[4]	2.21,23	47,076	[3]	1.29,18	44,590	[4]	5.09,46	51,576	[4]	187,842
5	Vaher, Tuuli                 	LN1	EST	45,87  	45,870	[5]	2.28,59	49,530	[5]	1.32,41	46,205	[5]	5.05,11	50,851	[2]	192,456
6	Andrei, Cristina             	L45	ROU	51,66  	51,660	[6]	2.40,73	53,576	[6]	1.40,59	50,295	[6]	5.20,62	53,436	[5]	208,967

Allround Ladies - Junior A
	Name                         			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Pchalkova, Lizaveta          	LA2	BLR	43,48  	43,480	[1]	2.18,11	46,036	[1]	1.28,50	44,250	[2]	4.58,41	49,735	[1]	183,501
2	Manolache, Roxana-Elena      	LA1	ROU	44,00  	44,000	[2]	2.19,37	46,456	[2]	1.28,10	44,050	[1]	5.04,62	50,770	[2]	185,276
3	Matsesha, Kseniya            	LA1	BLR	46,92  	46,920	[3]	2.24,99	48,330	[3]	1.33,58	46,790	[3]	5.06,53	51,088	[3]	193,128
4	Al Sagban, Iasmin            	LA1	ROU	52,84  	52,840	[6]	2.49,07	56,356	[5]	1.46,99	53,495	[5]	6.08,12	61,353	[4]	224,044
	Movčanová, Euridika          	LA1	SVK	47,49  	47,490	[4]	2.38,51	52,836	[4]	1.38,95	49,475	[4]	       			149,801
	Ivanov, Veronica             	LN2	EST	50,72  	50,720	[5]	2.53,14	57,713	[6]	1.50,28	55,140	[6]	       			163,573
	Šároššyová, Miladka          	LA1	SVK	54,93  	54,930	[7]	2.58,73	59,576	[7]	1.52,44	56,220	[7]	       			170,726

Allround Ladies - Junior B
	Name                         			500m   		1500m  		1000m  		3000m  		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Carreño, Ainoa               	LB2	ESP	43,40  	43,400	[1]	2.21,24	47,080	[4]	1.27,00	43,500	[1]	4.59,29	49,881	[2]	183,861
2	Kuršová, Zuzana              	LB1	CZE	45,06  	45,060	[6]	2.18,92	46,306	[2]	1.28,98	44,490	[3]	4.53,41	48,901	[1]	184,757
3	Krupenkova, Ekaterina        	LB2	BLR	45,20  	45,200	[8]	2.22,39	47,463	[5]	1.30,42	45,210	[6]	5.00,81	50,135	[3]	188,008
4	Ionel, Ramona                	LB2	ROU	44,10  	44,100	[3]	2.20,80	46,933	[3]	1.28,10	44,050	[2]	5.21,59	53,598	[8]	188,681
5	Sączek, Zuzanna              	LB1	POL	43,95  	43,950	[2]	2.24,82	48,273	[7]	1.29,88	44,940	[5]	5.20,12	53,353	[7]	190,516
6	Tselesh, Yuliya              	LB1	BLR	44,48  	44,480	[5]	2.24,78	48,260	[6]	1.31,10	45,550	[8]	5.15,26	52,543	[6]	190,833
7	Uziak, Julia                 	LB1	POL	45,09  	45,090	[7]	2.25,69	48,563	[8]	1.30,61	45,305	[7]	5.14,76	52,460	[5]	191,418
8	Langa, Nerea                 	LA1	ESP	45,76  	45,760	[9]	2.29,04	49,680	[9]	1.33,42	46,710	[9]	5.10,93	51,821	[4]	193,971
9	Szabados, Edina              	LB1	ROU	50,01  	50,010	[11]	2.36,54	52,180	[10]	1.41,96	50,980	[12]	5.34,10	55,683	[9]	208,853
	Mrugała, Urszula             	LB2	POL	44,30  	44,300	[4]	2.18,35	46,116	[1]	1.29,54	44,770	[4]	       			135,186
	Hrytsenko, Viktoria          	LB2	UKR	48,52  	48,520	[10]	2.36,94	52,313	[11]	1.43,88	51,940	[13]	       			152,773
	Ziemianin, Zuzanna           	LB1	POL	50,94  	50,940	[13]	2.37,67	52,556	[12]	1.40,36	50,180	[10]	       			153,676
	Sokolova, Yulia              	LB1	UKR	50,10  	50,100	[12]	2.44,17	54,723	[13]	1.40,83	50,415	[11]	       			155,238
	Gyuriová, Simona             	LB1	SVK	1.04,43	64,430	[14]	3.19,09	66,363	[14]	2.08,70	64,350	[14]	       			195,143

Allround Ladies - Junior C
	Name                         			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Bandaryna, Varvara           	LC2	BLR	43,54  	43,540	[2]	2.18,49	46,163	[1]	1.27,99	43,995	[2]	5.10,64	51,773	[2]	185,471
2	Kubin, Liwia                 	LC1	POL	45,79  	45,790	[6]	2.18,87	46,290	[2]	1.30,87	45,435	[4]	4.55,78	49,296	[1]	186,811
3	Prakapovich, Anastasiya      	LC2	BLR	45,55  	45,550	[5]	2.30,71	50,236	[7]	1.33,69	46,845	[5]	5.22,04	53,673	[4]	196,304
4	Macháčková, Kateřina         	LC1	CZE	48,63  	48,630	[12]	2.30,07	50,023	[6]	1.35,66	47,830	[8]	5.11,83	51,971	[3]	198,454
5	Kadlecová, Marie             	LC1	CZE	49,09  	49,090	[13]	2.36,83	52,276	[10]	1.37,62	48,810	[10]	5.25,21	54,201	[5]	204,377
	Füzesy, Ilka                 	LC2	ROU	43,49  	43,490	[1]	2.19,62	46,540	[3]	1.27,45	43,725	[1]	       			133,755
	Smędzik, Magdalena           	LC2	POL	43,94  	43,940	[3]	2.26,28	48,760	[5]	1.30,73	45,365	[3]	       			138,065
	Wargala, Julia               	LC1	POL	45,83  	45,830	[7]	2.22,61	47,536	[4]	1.33,79	46,895	[6]	       			140,261
	Hurdjiy, Daria               	LC2	UKR	46,97  	46,970	[8]	2.32,02	50,673	[8]	1.35,46	47,730	[7]	       			145,373
	Gnandt, Andrea               	LC1	ROU	47,65  	47,650	[10]	2.32,44	50,813	[9]	1.36,59	48,295	[9]	       			146,758
	Budna, Julia                 	LC2	POL	47,60  	47,600	[9]	2.36,94	52,313	[11]	1.38,53	49,265	[12]	       			149,178
	Kotfasińska, Zofia           	LC2	POL	48,40  	48,400	[11]	2.58,50	59,500	[14]	1.40,41	50,205	[13]	       			158,105
	Harabagiu, Mara              	LC1	ROU	53,01  	53,010	[14]	2.51,75	57,250	[13]	1.46,05	53,025	[14]	       			163,285
	Hnatiuk, Hanna               	LYA	UKR	53,27  	53,270	[15]	2.47,12	55,706	[12]	1.48,65	54,325	[15]	       			163,301
	Francu Citre, Antonia        	LC1	ROU	54,12  	54,120	[16]	3.07,31	62,436	[15]	1.59,61	59,805	[16]	       			176,361
	Moldovan, Andreea            	LC1	ROU	58,62  	58,620	[20]	3.15,01	65,003	[16]	2.01,05	60,525	[17]	       			184,148
	Alvarez Fernandez, Carla     	LC2	ESP	45,42  	45,420	[4]	       			1.38,14	49,070	[11]	       			94,490
	Śmieszek, Aleksandra         	LC1	POL	55,51  	55,510	[17]	       			       			       			55,510
	Stopka, Martyna              	LC1	POL	57,31  	57,310	[18]	       			       			       			57,310
	Gąsienica-Roj, Marcelina     	LC1	POL	58,18  	58,180	[19]	       			       			       			58,180

Sprint Ladies - Junior D
	Name                         			500m   		1000m  		500m   		1000m  		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Espin, Julia                 	LYA	ESP	45,62  	45,620	[1]	1.36,32	48,160	[1]	46,91  	46,910	[1]	1.36,63	48,315	[1]	189,005
2	Łukaszczyk, Aleksandra       	LYA	POL	48,41  	48,410	[2]	1.41,58	50,790	[2]	49,28  	49,280	[2]	1.56,62	58,310	[7]	206,790
3	Gnandt, Klara                	L?	ROU	50,08  	50,080	[3]	1.48,29	54,145	[4]	49,86  	49,860	[3]	1.46,76	53,380	[2]	207,465
4	Párvu, Teodora               	LYB	ROU	50,58  	50,580	[4]	1.46,79	53,395	[3]	50,53  	50,530	[4]	1.48,24	54,120	[3]	208,625
5	Moise, Andreea               	LYB	ROU	51,34  	51,340	[5]	1.54,85	57,425	[5]	51,94  	51,940	[5]	1.56,50	58,250	[6]	218,955
6	Valge, Magdaleena            	LYB	EST	51,99  	51,990	[6]	1.56,76	58,380	[6]	52,58  	52,580	[6]	1.54,74	57,370	[4]	220,320
7	Laufceac, Timeea             	L?	ROU	1.02,42	62,420	[9]	1.56,98	58,490	[7]	54,53  	54,530	[7]	1.55,14	57,570	[5]	233,010
8	Moise, Bianca                	LYB	ROU	56,80  	56,800	[7]	1.59,94	59,970	[8]	55,62  	55,620	[8]	2.02,30	61,150	[8]	233,540
9	Gyuriová, Ema                	LYA	SVK	1.03,94	63,940	[10]	2.12,29	66,145	[9]	1.02,68	62,680	[10]	2.13,13	66,565	[9]	259,330
	Valinescu, Maria             	LYB	ROU	58,53  	58,530	[8]	       		DQ	58,34  	58,340	[9]	       		DQ	116,870

Sprint Ladies - Junior E
	Name                         			300m 		500m   		300m 		500m   		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Regus, Mara                  	L?	ROU	37,49  	37,490	[2]	1.00,02	60,020	[2]	35,91  	35,910	[1]	1.00,77	60,770	[2]	194,190
2	Barsu, Maria Codruta         	L?	ROU	35,61  	35,610	[1]	58,19  	58,190	[1]	44,44  	44,440	[10]	1.00,13	60,130	[1]	198,370
3	Manescu, Carmen              	LYC	ROU	37,68  	37,680	[3]	1.01,90	61,900	[3]	36,71  	36,710	[3]	1.02,45	62,450	[4]	198,740
4	Valinescu, Ana               	LYD	ROU	38,13  	38,130	[4]	1.01,96	61,960	[4]	37,83  	37,830	[5]	1.02,49	62,490	[5]	200,410
5	Brandau, Maria               	LYC	ROU	39,13  	39,130	[5]	1.14,43	74,430	[8]	36,02  	36,020	[2]	1.01,85	61,850	[3]	211,430
6	Morarescu, Maia Maria        	LYD	ROU	40,04  	40,040	[7]	1.09,44	69,440	[6]	39,81  	39,810	[7]	1.07,05	67,050	[7]	216,340
7	Anitan, Ana                  	LYC	ROU	39,61  	39,610	[6]	1.15,07	75,070	[9]	38,36  	38,360	[6]	1.04,34	64,340	[6]	217,380
8	Onica, Jessica               	LYC	ROU	41,76  	41,760	[8]	1.08,69	68,690	[5]	37,63  	37,630	[4]	1.09,48	69,480	[8]	217,560
9	Żytko, Małgosia              	LYC	POL	43,58  	43,580	[10]	1.10,16	70,160	[7]	41,26  	41,260	[9]	1.10,16	70,160	[9]	225,160
10	Gąsienica, Wiktoria          	LYC	POL	42,52  	42,520	[9]	1.15,96	75,960	[10]	40,98  	40,980	[8]	1.11,57	71,570	[10]	231,030
11	Kaciczak, Martyna            	LYC	POL	46,84  	46,840	[11]	1.21,46	81,460	[11]	44,66  	44,660	[11]	1.22,48	82,480	[11]	255,440

Supersprint Ladies - Junior F
	Name                         			100m 		300m 		100m 		300m 		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Felea, Irina                 	LYE	ROU	13,51  	13,510	[2]	34,21  	34,210	[1]	13,44  	13,440	[2]	34,29  	34,290	[2]	95,450
2	Stanciu, Diana               	LYE	ROU	13,45  	13,450	[1]	34,75  	34,750	[2]	13,37  	13,370	[1]	33,93  	33,930	[1]	95,500
3	Zaharia, Ilinca              	LYE	ROU	14,84  	14,840	[3]	39,56  	39,560	[3]	14,25  	14,250	[3]	37,47  	37,470	[3]	106,120
4	Mocescu, Thea                	LYE	ROU	15,12  	15,120	[4]	39,90  	39,900	[4]	15,22  	15,220	[4]	39,84  	39,840	[4]	110,080
5	Arsene, Maria                	LYF	ROU	16,26  	16,260	[5]	42,04  	42,040	[5]	15,63  	15,630	[5]	40,92  	40,920	[5]	114,850

Allround Men - Neo-Senior
	Name                         			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Luik, Aleks                  	MSA	EST	39,97  	39,970	[3]	2.02,71	40,903	[2]	1.17,84	38,920	[1]	4.28,67	44,778	[1]	164,571
2	Popa, Cristian (1996)        	MN4	ROU	42,74  	42,740	[4]	2.20,85	46,950	[5]	1.26,30	43,150	[5]	5.08,94	51,490	[2]	184,330
3	Patrusca, Radu               	M?	ROU	44,15  	44,150	[6]	2.20,01	46,670	[4]	1.26,16	43,080	[4]	5.12,47	52,078	[3]	185,978
	Jakubski, Radosław           	MN3	POL	39,78  	39,780	[2]	2.01,22	40,406	[1]	1.18,42	39,210	[3]	       			119,396
	Klembara, Jakub              	MN1	SVK	38,99  	38,990	[1]	2.09,21	43,070	[3]	1.18,39	39,195	[2]	       			121,255
	Tylka, Daniel                	MSA	POL	42,93  	42,930	[5]	       			       			       			42,930

Allround Men - Junior A
	Name                         			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Valge, Joonas                	MA1	EST	38,16  	38,160	[1]	2.00,81	40,270	[1]	1.16,35	38,175	[1]	4.29,78	44,963	[1]	161,568
2	Nedelea, Cosmin Ionuţ        	MA2	ROU	39,32  	39,320	[3]	2.03,76	41,253	[3]	1.17,91	38,955	[2]	4.32,06	45,343	[2]	164,871
3	Sipko, Ivan                  	MA2	BLR	40,93  	40,930	[7]	2.03,68	41,226	[2]	1.18,74	39,370	[3]	4.36,83	46,138	[3]	167,664
4	Samushchenka, Dzmitry        	MA2	BLR	39,12  	39,120	[2]	2.06,44	42,146	[5]	1.20,71	40,355	[6]	4.42,12	47,020	[6]	168,641
5	Kovalev, Ivan                	MA1	BLR	40,93  	40,930	[7]	2.05,57	41,856	[4]	1.20,07	40,035	[4]	4.39,75	46,625	[4]	169,446
6	Nalepka, Adrian              	MA1	POL	40,88  	40,880	[6]	2.08,45	42,816	[8]	1.20,14	40,070	[5]	4.40,58	46,763	[5]	170,529
7	Hurdes, Vojtěch              	MA1	CZE	40,13  	40,130	[4]	2.09,59	43,196	[9]	1.20,75	40,375	[7]	4.43,14	47,190	[7]	170,891
8	Mozheiko, Evgenij            	MA1	BLR	40,35  	40,350	[5]	2.07,52	42,506	[6]	1.21,32	40,660	[8]	4.45,39	47,565	[8]	171,081
9	Ostrowski, Paweł             	MA1	POL	41,20  	41,200	[9]	2.08,14	42,713	[7]	1.23,06	41,530	[10]	4.46,13	47,688	[9]	173,131
10	Iancovschi, Edward           	MA1	ROU	44,13  	44,130	[11]	2.18,00	46,000	[12]	1.26,71	43,355	[11]	5.00,16	50,026	[10]	183,511
	Shevchuk, Yaroslav           	MA2	UKR	41,74  	41,740	[10]	2.10,40	43,466	[10]	1.22,24	41,120	[9]	       			126,326
	Varga, Boris                 	MA1	SVK	       		DQ	2.16,62	45,540	[11]	1.28,20	44,100	[12]	       			89,640

Allround Men - Junior B
	Name                         			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Llop, Nil                    	MB1	ESP	38,94  	38,940	[1]	2.03,88	41,293	[1]	1.15,86	37,930	[1]	4.34,15	45,691	[2]	163,854
2	Herman, Andrei               	MB1	BLR	41,90  	41,900	[7]	2.04,38	41,460	[2]	1.19,81	39,905	[2]	4.28,14	44,690	[1]	167,955
3	Zakrzewski, Jakub            	MB2	POL	41,42  	41,420	[5]	2.08,18	42,726	[3]	1.21,75	40,875	[6]	4.40,57	46,761	[4]	171,782
4	Brankovskiy, Anton           	MB1	BLR	40,88  	40,880	[3]	2.11,30	43,766	[5]	1.21,63	40,815	[5]	4.53,70	48,950	[5]	174,411
5	Valuckij, Artem              	MB1	BLR	41,00  	41,000	[4]	2.09,80	43,266	[4]	1.21,00	40,500	[3]	4.57,91	49,651	[6]	174,417
6	Fiodarau, Max (2002)         	MB1	BLR	40,73  	40,730	[2]	2.22,93	47,643	[10]	1.21,14	40,570	[4]	4.34,32	45,720	[3]	174,663
7	Bogretsov, Saveli            	MB1	EST	46,02  	46,020	[9]	2.21,17	47,056	[7]	1.30,92	45,460	[8]	4.59,34	49,890	[7]	188,426
8	Şoptăreanu, Fabian           	MB2	ROU	44,55  	44,550	[8]	2.26,11	48,703	[11]	1.29,88	44,940	[7]	5.02,69	50,448	[8]	188,641
9	Panait, Damian               	MB2	ROU	46,09  	46,090	[10]	2.22,28	47,426	[8]	1.32,12	46,060	[10]	5.09,29	51,548	[9]	191,124
10	Stoia, Filip                 	M?	ROU	48,98  	48,980	[12]	2.35,73	51,910	[12]	1.39,02	49,510	[12]	5.37,41	56,235	[10]	206,635
	Brankovskiy, Pavel           	MB1	BLR	41,48  	41,480	[6]	2.14,93	44,976	[6]	1.31,41	45,705	[9]	       			132,161
	Shynkar, Vladislav           	MB1	UKR	46,16  	46,160	[11]	2.22,87	47,623	[9]	1.33,66	46,830	[11]	       			140,613

Allround Men - Junior C
	Name                         			500m   		1500m  		1000m  		3000m  		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Steklý, Lukáš                	MC2	CZE	41,79  	41,790	[3]	2.03,40	41,133	[1]	1.21,88	40,940	[2]	4.24,52	44,086	[1]	167,949
2	Rzepka, Maksymilian          	MC2	POL	40,41  	40,410	[1]	2.07,57	42,523	[2]	1.20,20	40,100	[1]	4.36,62	46,103	[2]	169,136
3	Mikheyeu, Anton              	MC2	BLR	40,57  	40,570	[2]	2.15,15	45,050	[3]	1.22,13	41,065	[3]	4.58,32	49,720	[4]	176,405
4	Kočí, Jakub                  	MC2	CZE	42,96  	42,960	[4]	2.18,31	46,103	[5]	1.23,92	41,960	[4]	4.54,54	49,090	[3]	180,113
	Rezzonico, Alexander         	MC2	ESP	43,09  	43,090	[5]	2.17,32	45,773	[4]	1.27,14	43,570	[5]	       			132,433
	Mihalache, Sebastian         	MC1	ROU	45,81  	45,810	[7]	2.23,09	47,696	[7]	1.29,90	44,950	[6]	       			138,456
	Gawlak-Socka, Kacper         	MC1	POL	46,02  	46,020	[8]	2.22,43	47,476	[6]	1.32,69	46,345	[7]	       			139,841
	Šimko, Daniel                	MC2	SVK	44,76  	44,760	[6]	2.25,72	48,573	[8]	1.34,77	47,385	[8]	       			140,718
	Bara Gherman, Octav          	MC1	ROU	46,63  	46,630	[9]	2.34,62	51,540	[9]	1.37,22	48,610	[9]	       			146,780
	Tepes, George                	MC2	ROU	48,31  	48,310	[10]	2.48,71	56,236	[11]	1.40,39	50,195	[10]	       			154,741
	Jača, Dominik                	MC1	SVK	1.29,42	89,420	[17]	3.42,13	74,043	[13]	2.25,63	72,815	[13]	       			236,278
	Kwarciak, Maciej             	MC1	POL	54,58  	54,580	[12]	       			1.49,33	54,665	[11]	       			109,245
	Socha, Grzegorz              	MC1	POL	56,61  	56,610	[13]	       			       			       			56,610
	Leśniak, Patryk              	MC1	POL	1.11,27	71,270	[15]	       			       			       			71,270
	Figiel, Kamil                	MC1	POL	1.21,59	81,590	[16]	       			       			       			81,590
	Jõgi, Philip                 	MC1	EST	1.02,85	62,850	[14]	       		DQ	2.07,15	63,575	[12]	       			126,425
	Steklý, Michal               	MC1	CZE	       		DQ	3.26,66	68,886	[12]	2.40,66	80,330	[14]	       			149,216
	Kokardekar, Archit           	MC1	IND	52,44  	52,440	[11]	2.46,77	55,590	[10]	       		DQ	       			108,030

Sprint Men - Junior D
	Name                         			500m   		1000m  		500m   		1000m  		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Nistor, David                	M?	ROU	50,85  	50,850	[1]	1.45,84	52,920	[1]	51,78  	51,780	[1]	1.45,36	52,680	[1]	208,230
2	Popa, Vlád                   	M?	ROU	52,95  	52,950	[3]	1.52,29	56,145	[3]	53,75  	53,750	[2]	1.52,18	56,090	[2]	218,935
3	Tamas, Szabolcs              	MYA	ROU	56,13  	56,130	[5]	1.59,34	59,670	[4]	56,50  	56,500	[3]	1.59,37	59,685	[3]	231,985
4	Lera, Sebastian              	M?	ROU	56,20  	56,200	[6]	2.05,52	62,760	[6]	59,03  	59,030	[4]	2.02,92	61,460	[6]	239,450
5	Medan, George                	MYB	ROU	57,90  	57,900	[7]	2.05,09	62,545	[5]	59,82  	59,820	[7]	2.02,03	61,015	[4]	241,280
6	Paroulek, Patrik             	MYB	SVK	1.01,83	61,830	[10]	2.10,38	65,190	[7]	59,66  	59,660	[6]	2.09,67	64,835	[8]	251,515
7	Klasovsky, Patrik            	MYA	SVK	1.05,42	65,420	[11]	2.13,27	66,635	[8]	59,14  	59,140	[5]	2.07,26	63,630	[7]	254,825
8	Francu Citre, Cristian       	MYB	ROU	1.07,11	67,110	[13]	2.22,61	71,305	[9]	1.08,29	68,290	[9]	2.25,84	72,920	[10]	279,625
	Sowa, Nataniel               	MYB	POL	53,93  	53,930	[4]	       			1.12,80	72,800	[10]	2.02,20	61,100	[5]	187,830
	Jelonek, Kamil               	MYB	POL	1.01,39	61,390	[9]	       			1.00,58	60,580	[8]	2.12,01	66,005	[9]	187,975
	Bodor, Darius                	MYB	ROU	52,64  	52,640	[2]	1.50,45	55,225	[2]	       			       			107,865
	Miechurski, Piotr            	MYA	POL	59,64  	59,640	[8]	       			       			       			59,640
	Fedorowicz, Karol            	MYA	POL	1.06,07	66,070	[12]	       			       			       			66,070

Sprint Men - Junior E
	Name                         			300m 		500m   		300m 		500m   		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Harabagiu, Andrei            	MYD	ROU	34,14  	34,140	[1]	56,73  	56,730	[1]	33,78  	33,780	[1]	57,38  	57,380	[3]	182,030
2	Oblu, Alexandru              	MYC	ROU	34,36  	34,360	[2]	56,90  	56,900	[2]	33,94  	33,940	[2]	57,30  	57,300	[2]	182,500
3	Serban, Luca                 	MYD	ROU	36,38  	36,380	[3]	1.00,24	60,240	[3]	35,29  	35,290	[3]	57,14  	57,140	[1]	189,050
4	Wydra, Patryk                	MYC	POL	38,24  	38,240	[4]	1.03,59	63,590	[4]	35,79  	35,790	[4]	58,37  	58,370	[4]	195,990
5	Adamczewski, Jan             	M?	POL	40,60  	40,600	[7]	1.06,45	66,450	[5]	38,57  	38,570	[6]	1.03,74	63,740	[5]	209,360
6	Ilie, Bruno Marius           	MYC	ROU	40,03  	40,030	[6]	1.07,56	67,560	[7]	37,84  	37,840	[5]	1.04,61	64,610	[6]	210,040
7	Marii, Luca                  	MYD	ROU	40,01  	40,010	[5]	1.07,28	67,280	[6]	40,29  	40,290	[7]	1.08,72	68,720	[7]	216,300
8	Paroulek, Samuel             	MYE	SVK	42,25  	42,250	[9]	1.08,29	68,290	[8]	47,93  	47,930	[9]	1.10,22	70,220	[8]	228,690
9	Visinescu, Teodor            	MYD	ROU	45,10  	45,100	[11]	1.14,40	74,400	[10]	43,90  	43,900	[8]	1.15,09	75,090	[9]	238,490
	Brzóska, Adam                	MYB	POL	42,74  	42,740	[10]	1.11,70	71,700	[9]	       			       			114,440
	Włodarczyk, Łukasz           	MYB	POL	41,25  	41,250	[8]	1.14,58	74,580	[11]	       			       			115,830

Supersprint Men - Junior F
	Name                         			100m 		300m 		100m 		300m 		Total
	                             			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 			
1	Mereuta, Alexandru           	MYE	ROU	14,29  	14,290	[1]	38,08  	38,080	[1]	14,01  	14,010	[1]	41,36  	41,360	[1]	107,740
2	Mereuta, David               	MYF	ROU	15,74  	15,740	[2]	42,91  	42,910	[2]	20,29  	20,290	[2]	49,74  	49,740	[2]	128,680